HTML

Miről van szó?

Tréning a Fegyencedzés című Paul Wade-kötet rendszere szerint. Kezdési dátum: 2011. január 18.

Bevezető
Az edzésmódszer
A gyakorlatok

A dolgok jelenlegi állása:

1. Fekvőtámasz: lépcsőn 1 kézzel, negyedik lépcsőfok, 60 cm - 8/10
2. Guggolás: egylábas guggolás - 10/10
3. Húzódzkodás: egyik kézzel a rudat, másik kézzel a törülközőt fogom 25 centire a rúdtól (kb. 120 cm-nél lesz a mesterlépés) - 7/10
5. Híd: utolsó szint, de 39 cm magasan - 9/10
6. Kézállásos fekvő: kétkezes, fél fekvőtámasz - 4/10

7.1. Fekvőtámasz ujjbegyeken: teljes fekvőtámasz - 5/10
7.2. Függeszkedés: egyik kéz a rúdon, másik a törülközőn - 3/8
8.1. Vádli: egylábas, talajról, nyújtott lábbal - 4/8
8.2. Zászló: átkulcs. lógás - 1/16
9. Nyak: rávezető gyak. - 1/2

Facebook

Utolsó kommentek

Címkék

Hetvenhetedik hét (2012. júl. 02-08)

2012.07.09. 01:00 Isildur

Ez az első hetem az új edzésterv szerint, és összességében egy kicsit hiányos lett, de amúgy nem vagyok különösebben elégedetlen. Volt egy pár, kicsit fájdalmas tanulság, de ezekkel jobb előbb, mint később találkozni.

Hétfő:

+ futás (13/50): 1.600 m (45-55%)

Csak 4 kört futottam, mert egy picit vissza kellett rázódnom az elpazarolt 1 hét után. Este nyolckor mentem, amikor már nem volt 38 fok.

Kedd:

   1.2  fekvőtámasz előredőlve: 2x10-8
1.5  teljes fekvőtámasz: 2x7-5
   4.5  nyújtott lábemelés fekvésben: 2x10-8
4.6 B  felülés negatív helyzetből: 1x8
4.5  nyújtott lábemelés fekvésben: 1x12

A fekvőtámasz esetében a mostani technikával végzett fekvő némileg nehezebb, mert egy hangyányival magasabban van a kezem, mintha csak simán a tenyeremen csinálnám. Így viszont, ügyelve a kb. 2 másodperces pozitív és negatív szakaszra, valamint az 1 másodperces megtartásra lent, és a testtartásra, ezek az ismétlésszámok jöttek ki. Egyelőre még csak 2 sorozattal, valamint az értékek természetesen nem maximálisak, hanem úgy kb. a háromnegyedét-négyötödét jelentik. A hasizomedzés rész egy kicsit furcsa módon alakult, mert a bemelegítés után egy negatív testhelyzetből elvégzett felülést szerettem volna kipróbálni, ami úgy kb. hatodik szintnek felelhetett meg. Viszont ez nem alakult úgy, ahogy szerettem volna, ezért megcsináltam még pár sima lábemelést. Sokkal nehezebb így, hogy úgy csinálom, ahogy kell.

Szerda:

   2.5  teljes guggolás: 2x6-4
2.8  egylábas guggolás székről: 3x3-2-2
   3.1  vízszintes húzás: 2x10-8
3.5  teljes húzódzkodás: 2x4-2
3.4  fél húzódzkodás: 1x3

Húzódzkodást és guggolást csináltam már az új módszer szerint, mód nyílt összehasonlítani a mostanit az előzővel. A guggolás felülmúlta a várakozásaimat, mert 3 ismétlés is ment, majd aztán a következő két sorozatban kettő is. Itt a kezdő ismétlésszám - nincs most velem a könyv - ha jól emlékszem 5, maximum két hét, és meglesz a jogalapom arra, hogy ezt a szintet csináljam :) A sorozatok továbbra is váltott lábbal mennek.

A húzódzkodás most egy kicsit rosszabbul sikerült, mint a múltkor. A végére már nem akartam még egy sorozat teljes húzódzkodást csinálni, de még maradt bennem erő, ezért csináltam még pár felest.

Csütörtök:

+ foci: 2,5 h

A döglesztő délutáni focizás miatt este nem volt már gusztusom se a futáshoz, se a hídhoz.

Szombat:

+ foci: 2 h

Aztán szombaton még egyszer, és ezzel úgy gondolom, az állóképességi edzést le is tudtam erre a hétre. A focinak itt most annyi az érdekessége, hogy most néha a kapuba is beálltam, és párszor tenyérrel védtem az életerős bombákat. Egy alkalommal viszont annyira visszafordult a bal kezem, hogy a csuklóm bánta meg a dolgot. Számításaim szerint legfeljebb egy héten belül rendbe kellene jönnie. Egész szombaton programom volt, amikor hazajöttem, már akkor elmentem focizni.

Vasárnap:

   5.2  egyenes híd: 2x10-8
5.6  teljes híd: 2x7-5
6.2  varjútartás: 6x ~ 8-12 mp

Kíváncsi voltam, vajon a csuklóm hogy bírja a hidat. Hát, enyhén megéreztem, és épp emiatt egy kicsit kevesebb jött össze belőle. Varjútartás: nem tudom, meddig tudnám tartani maximum a pozíciót, a jövő héttől valószínűleg teszek egy órát a fejem alá, hogy mennyi idő telt el.


Pár szó még a varjútartásról: a gyakorlatot az elmúlt pár hét során kipróbáltam tenyéren, az ujjak alatti talppárnán, valamint fekvőtámaszkereten is. A szerző tenyéren javasolja azért, hogy ha véget ér a gyakorlat, akkor az ujjaink erős lenyomásával hátrafelé vissza tudjunk érkezni a földre. Mivel a fekvőtámaszt már hónapok óta az ujjak alatti talppárnán csinálom, ezért ezt is ezzel gondoltam, viszont így nehezebben tudom az ujjaimat lefeszíteni a gyakorlat végén. Amúgy én azt csináltam még az elején, ha nem tudtam egyensúlyban maradni, hogy az egyensúlyozást ágy szélével szemben végeztem, előredőltem, és megtámasztottam a fejemet az ágy szélében, miközben a lábaimat felemeltem a földről. Aztán elengedtem a fejemmel az ágy szélét, és ment a normális gyakorlat. Gyakorlat végén általában ég a vállam még a pár másodperces ismétlések után is. Hogy ebből mikor lesz 1 perc, azt még nem tudom, de egy ideig még egyensúlyozgatni fogok.

Miért nem csináltam csütörtökön, pénteken és szombaton edzést? A problémát abban érzem, hogy a fekvőtámasz és a húzódzkodás napokat szeretem, a hidat viszont kicsit kevésbé, ezért lehet, mentálisan nem voltam éppen a helyzet magaslatán. Tehát az 5-6. gyakorlatokra ilyen téren is rá fogok gyúrni. Viszont jövő héten lehet, hétfőn tolom majd a fekvőtámaszt (igen megnézem, mennyire bírom még a seiken fekvőket).

Leangains: most még csak az a szakasz van, amikor odafigyelek arra, hogy beférjek a 8 órás időintervallumba. Ez tulajdonképpen könnyen megy, nem olyan radikális, mint a Warrior Diet. A WD-ről annyit, hogy a Leangains-hez segítségül fogom hívni azt a könyvet, mármint hogy melyik szakaszban mit lehet elfogyasztani, és mit nem.

2 komment

Címkék: edzés

A bejegyzés trackback címe:

https://convict.blog.hu/api/trackback/id/tr694624997

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Darky_ · http://powerteam.blog.hu/ 2012.07.12. 22:30:23

Szia Isildur!

Arra ügyelj majd, hogy böjtös diétáknál igen lényeges szempont, hogy a kaja edzés utánra essen (amúgy nem csak azoknál)
Bővebben itt:
www.tesztoszteron.hu/eMag213_PopularIntermittentFastingStyles.php

Isildur · http://convict.blog.hu 2012.07.14. 12:56:11

@Darky_: Köszi a tanácsot! Az utóbbi időben délután csinálom az edzéseket, előtte 1-2 órával eszek valamennyit, majd edzés után még egyszer, vagy kétszer. Így jön ki a napi 2 vagy 3 kaja. Azt olvastam, hogy kb a mennyiség 20%-a legyen edzés előtt, nekem ez valamivel több (kb. 30-40), de a nagyobb része edzés utánra marad.
süti beállítások módosítása