A Fegyencedzés gyakorlatai - bár kemény feladatok, és elég intenzívek - közel sem tartanak olyan sokáig, mint egy csoportos edzés. Sőt, konkrétan az első pár év során napi maximum 20-25 perccel számolhatunk.
Amikor elkezdtem ezt 2011 januárjában, akkor elhatároztam, hogy minden gyakorlatot a legelső szinttől fogok végigcsinálni. Annak idején heti 4 edzésnappal kezdtem, a Fegyencedzés első részének 324. oldalán található Friss hús programot dupláztam meg, kedden és szombaton fekvőtámasz és lábemelés, szerdán és vasárnap guggolás és húzódzkodás volt a menü. A hidat és a kézállásból történő fekvőtámaszt nem javasolta az első pár hónap alatt a szerző, csak egy bizonyos edzettség után, így azokkal még nem foglalkoztam.
Pár hónappal később elkezdtem a hidat, majd bő egy év után, 2012 első felében a kézállásban végzett fekvőtámaszt is. Utóbbi volt az első, és lesz vélhetően az egyetlen olyan gyakorlat, melynél rögtön a második szinttel kezdtem, ennek pedig az az oka, hogy az első lépésnél, a fejenállás gyakorlatnál, amióta élek, elég erős fejfájás szokott rám jönni a gyakorlat végrehajtása közben.
Minden edzésnap, a kiírt gyakorlatokból megcsinálok pár sorozatot (Wade nem javasol sokat - ennek az az oka, hogy nagyobb sorozatszám esetén elsősorban nem az erőd, hanem az erő-állóképességed fejlődne), minden héten növelve valamennyit az ismétlésszámot, természetesen odafigyelve a testem reakcióira.
Minden posztban odaírom, hogy az melyik gyakorlat hanyadik lépése.
Fegyencedzés 1
1 - Fekvőtámasz
2 - Guggolás
3 - Húzódzkodás
4 - Lábemelés
5 - Híd
6 - Fekvőtámasz kézenállásból
Fegyencedzés 2
7.1 - Fekvőtámasz ujjbegyeken
7.2 - Függeszkedés
8.1 - Vádli
8.2 - Zászló
9.1 - Elülső híd
9.2 - Birkózó híd
Az első 6 gyakorlat tíz lépésből áll, a második kötetben szereplő gyakorlatok közül a függeszkedés (7.2), a vádli (8.1), és a két zászló (8.2) nyolc-nyolc gyakorlatból, az ujjbegyeken végzett fekvőtámasz (7.1) tíz, a nyak pedig két gyakorlatból, abból is egy rávezető és egy teljes verzióból épül fel. Tehát pl. a térdfelhúzás a lábemelés első lépése, így az lesz a "4.1", vagy a vízszintes húzás a húzódzkodás második lépése, így az lesz a "3.2". Az egylábas guggolás lesz majd a guggolás utolsó lépése, az lesz a "2.10". A második kötetben szereplő gyakorlatok közül pl. a vízszintes függeszkedés a függeszkedés első lépése, így az lesz a "7.2.1", a kétlábas vádliemelés lépcsőről, hajlított térdekkel a vádlisorozat ötödik szakasza, így az lesz a "8.1.5". Azért van ez így, mert nem szerettem volna, ha tízet, vagy annál magasabb számot kell használnom, és azért tettem a 7.1, 7.2 és 8.1-es gyakorlatokat az elejére - bár a könyvben nem ilyen sorrendben szerepelnek - mert a másik hármat valószínűleg később fogom elkezdeni. Az ujjbegyeken végzett fekvőtámasz sorozata megegyezik a hagyományos fekvőtámasz sorozattal, viszont kevesebb ismétlést ajánlott belőle csinálni, és még inkább javallott a technikára figyelni.
Piros színnel fogom jelezni, ha az adott lépést utoljára csinálom, tehát ha a haladó szintet elértem, zölddel pedig ha az utána következő lépést először. Így tehát a pirossal jelzett sorozat- és ismétlésszám a haladó szint, akkor érdemes a könyv szerint a következő szintre lépni. Értelemszerű, hogy piros szín után mindig zöld szín következik.
A Fegyencedzést 2011. január 18-án, kedden kezdtem el. Remélhetőleg nem adom fel, és hosszú évekig megmarad a motivációm.
Kiegészítés:
Harcosok étrendje: 2011. május 29-június 26.
Norbi Update: 2011. november 2-december vége, valamint 2013 kora nyara
10.000 swing challenge: 2011. októbertől december végéig 8.800 lett meg.
Utolsó kommentek