Viszonylag régen volt már olyan hetem - a közeli guggolást leszámítva - amikor egy gyakorlat adott szintje véget ér, hogy elkezdődhessen a következő, olyan hétre pedig szinte nem is emlékszem, amikor egy héten kettő ilyen is volt. Most eggyel magasabb szintre váltottam előbb a lábemelés, majd hétvégén a húzódzkodás gyakorlatában is. Az új lábemelést már módomban volt kipróbálni - jövő héten jön a várva várt teljes húzódzkodás (3.5) is - valamint a hét közepén SmD ötlete nyomán úgy döntöttem, hogy a guggolás új változata, a felemás guggolás (2.7) még várhat, és addig beiktatok egy köztes, rávezető gyakorlatot, amit bolgár guggolás néven ismernek. A tapasztalatokról alább fogok írni.
Szerda:
C (Közepesen nehéz)
1.2 fekvőtámasz előredőlve: 2x10-8
1.4 fél fekvőtámasz: 2x18-17
4.7 hajlított lábemelés függeszkedésben: 2x15
Szerdán végeztem egy ideig utoljára "hagyományos" módon a fekvőtámaszt. Az történt ugyanis, hogy a fő gyakorlat első sorozatánál a bal csuklóm annyira megfájdult, hogy már akadályozta a normális edzést, ezért már a második sorozatot is "karatés" módon csináltam, ergó ököllel (seikenen). Jól is esett, mert ugye már régen csináltam úgy - nehezebb is volt - de megérte.
A lábemelésnek ugye vége, viszont úgy gondolom, most kezdődik igazán az egész. Mármint a neheze. A következő gyakorlat úgy fog kinézni, hogy a kezdő pozíció a mesterlépés végpozíciója lesz, és onnan kell majd leengednem lassan a nyújtott lábamat.
Péntek:
B (Közepesen könnyű)
2.5 teljes guggolás: 2x10-8
2.6-7 bolgár guggolás: 2x4-3 (J-B)
3.4 fél húzódzkodás: 2x12-11
5.2 egyenes híd: 2x10-8
5.3 híd szögben: 2x22-20
Kicsit kutyafuttában "készült el" a pénteki nap, amikor is bemutatkozott az átvezető gyakorlat, a bolgár guggolás. Az egész egy picit hasonlít a kitörésre azzal a különbséggel, hogy itt a hátul lévő lábamat feltettem a koliban az ágyra, a míg folyamatosan helyeztem át a súlypontomat az elöl lévő lábamra mindaddig, ameddig a hátsó lábam térde le nem ért a padlóra. 9 hónap után végre elérkezett az első olyan gyakorlat, ami már kétoldalas, tehát jobb és bal oldalon is meg kell csinálnom őket.
A bolgár guggolás fantasztikusan jó. Úgy vélem, ha megcsinálok belőle kb. 2x15-t még a felemás guggolás kezdete előtt, akkor normálisan el tudom kezdeni a hetedik szintet.
A húzódzkodás a végső stádiumába ért, és vasárnap teljesen be is fogom fejezni azt. A híd aznap egy kicsit furcsa volt, mert az ágy, amin csináltam eléggé csúszkált, ezért nem nagyon tudtam stabil helyzetben megtartani a kezemet.
Szombat:
A (Könnyű)
1.2 fekvőtámasz előredőlve: 2x10-8
1.4 fél fekvőtámasz: 3x12-12-10
4.5 hajlított lábemelés függeszkedésben: 2x10-8
4.8 béka lábemelés függeszkedésben: 2x2-1
Nem csak a szombati nap könnyű mivolta miatt, hanem a csuklóm állapota miatt is a fekvőtámasz most kissé másképp sikerült. Eszembe jutott, hogy van itthon egy szerkezet, amivel tudok fekvőzni úgy, hogy nem fáj tőle a csuklóm, és mégsem seikenen végzem a feladatot, így aztán szombaton azzal csináltam. Maga a "gép" ehhez hasonlóan néz ki, gondolom mindenki látott már ilyet. Ezen viszont nehezebb a fekvőtámasz, mint a hagyományos módon, így aztán ezért is sikerült belőle kevesebb ismétlés, és lett "könnyű" az aznapi edzés.
A fekvőtámaszpad - annak ellenére hogy így nehezebb volt - kényelmesebb pozíciót biztosított a csuklómnak és az egész gyakorlatnak is. Néha, amikor korábban (még az egész CC program előtt) csináltam így a fekvőtámaszokat, előre be kellett állítanom a földre a padokat, az tartott egy kis ideig, de tényleg ez volt a legnehezebb feladat. A továbbiakban 95%, hogy ezzel a segédcuccal fogom csinálni a fekvőtámasz programot.
Na és az új lábemelés gyakorlat: hát ugye nehezebb, mint az előző volt. Tulajdonképpen 2 részből áll, és az első rész az a gyakorlat, ami a hetedik szintet képviselte, a második rész pedig a nyújtott lábbal történő leengedés, ami hosszabb ideig tart. Most csak ennyi ismétlést szerettem volna csinálni, mert ki tudja hogy viselkedett volna a testem, ha többet akartam volna. Itt most muszáj volt némi bemelegítést is tartanom előtte, mert azért az a 2x2-1 nem igazán fárasztott volna ki. A továbbiakban is be fogok majd melegíteni előtte. Jobb így.
Vasárnap:
D (Nehéz)
2.5 teljes guggolás: 2x10-8
2.6-7 bolgár guggolás: 2x7-5 (B-J)
3.4 fél húzódzkodás: 2x15
5.2 egyenes híd: 2x10-8
5.3 híd szögben: 2x28-27
A bolgár guggolás folytatódott a hét utolsó napján, vasárnap már azért többet megcsináltam a péntekihez képest. Igazából nem olyan nehéz feladat, viszont rendkívül jó, mert segít eltalálni a helyes egyensúlyozást, ami a felemás guggolás esetében már nélkülözhetetlen lesz. A másik dolog pedig hogy ma már a bal lábammal kezdtem a guggolást, és ez így is fog váltakozni a jövőben is - egyszer jobbal, máskor pedig ballal kezdem majd az edzést.
A fél húzódzkodás is véget ért ezen a héten. Most hétvégén itthon voltam, hazajöttem Mindenszentekre, ennek az edzés szempontjából azért van jelentősége, mert itthon a garázsban van egy felszerelt vas húzódzkodórúd, így ha itthon vagyok, azon végzem a húzódzkodásokat. Kicsit nehezebb, mint a benti, de ez is jó. Ha visszamegyek, fel fogom szerelni a rudat abba a pozícióba, ahol vélhetően a jövő nyár kezdetéig lesz. Oda, ahonnan jól tudom csinálni a teljes húzódzkodásokat, és a lábemeléseket.
Amire nem számítottam pár héttel ezelőtt: a híddal egész jól haladok. Konkrétan kb. 1-2 hét és kész lesz. Itthon ezt könnyebb kivitelezni, mert az ágy nem csúszik annyira - itt is és ott is az ágyon csinálom.
A hetem nagy negatívuma a swingek hiánya. Ezt úgymond halogattam egész héten, mígnem azt vettem észre, hogy hazajöttem az ünnepek miatt, és itthon már nincs kettlebell. A tízezres cél attól még természetesen áll, és végre is fogom hajtani azt. Gondolkodom azon is, hogy ha majd a kézállásos fekvők bejönnek az edzésprogramba, hogyan helyezzem el őket, és valószínűleg a heti 6 nap, napi 2 gyakorlat lesz a nyerő. Ugyanígy meglenne a 4 nehézségi szint (könnyű, középkönnyű, középnehéz, nehéz), és ez most majd 3 hetente lenne variálva, nem 2 hetente, mint most. A kajálásról majd később fogok írni.
Az elmúlt 40 héttel szemben itt jól látható a blog alapszerkezetében az a különbség, hogy itt már minden napi edzést külön szedtem, és külön "értékeltem". Ennek azért éreztem szükségét, mert eddig a posztok zömét vasárnap írtam meg, amikor már kevésbé emlékeztem rá, hogy mi történt kedden, szerdán, stb. Véleményem szerint a blogomnak az elsődleges, fő feladata tanulságot nyújtani azoknak az embereknek a tapasztalataim által, akik hozzám hasonlóan szintén a Fegyencedzés rendszere szerint erősítenek - vagyis a nyári összefoglalóban írt mondat: ha jól csinálok valamit, abból lehet tanulni, ha rosszul, abból méginkább. Ezért fogom mostantól minden edzés végén odabiggyeszteni az edzéstapasztalataimat, az aznapi falánk zabálással kiegészítve.
Jut eszembe, pár behegyzéssel ezelőtt néhányan arra vállalkoztatok, hogy - mivel az első rész kiadója ezt nem vállalta - lefordítjátok a CC2-t. Ha elkezditek csinálni, azért rohadt nagy respect, mert baromi nagy meló lehet végigcsinálni, főleg úgy, hogy a szabadidőtökből megy el erre. Sajnos én nem tudok olyan jól angolul, hogy beszálljak a fordításba. Gondolkodtam azon is, hogy kerítek embert, aki segít fordítani, viszont valószínűleg szép pénzeket kérne el érte. Maximum meghirdethetjük a Fegyencedzés Facebook-oldalán, talán a 644 emberből vannak jó angolosok, akik tudnak nekünk segíteni.
Utolsó kommentek