Eredetileg még tavaly ősszel írtam ezt a posztot, és azt hivatott szolgálni, hogy az aktuális lépésekkel, amiknél jelenleg járok, mi legyen a cél, meddig adjak magamnak határidőt ahhoz, hogy felfejlődjek annak a haladó ismétlésszámához. Tehát, hogy meddig kell elérnem azt a szintet, amivel már elkezdhetem a következő lépést.
Ez az elején még valamennyire működött, aztán viszont lassan, de biztosan sajnos megszűnt. Pedig rájöttem, hogy mint oly sok más dologhoz, itt is rettentően fontos a célkitűzés, ezért arra az elhatározásra jutottam, hogy újraírom a jelenlegi állapotokkal, és szépen ki is teszem a blog jobb oldalára, hogy kellő motivációt adjon.
Feleslegesnek tartom 4-5 szinttel előre tervezni, épp elég, ha a haladó ismétlésszámot vesszük figyelembe. Így tehát, amik itt le vannak írva, az az adott szint haladó ismétlésszámának elérésére, azaz a következő szintlépésre vonatkoznak. Ezt, ha minden jól megy, a következő szintekre is szeretném alkalmazni, nem csak a mostaniakra.
A dolog egyetlen hátránya mindössze az, hogy nem tudom pontosan, hogy egy ilyen vagy olyan edzéstervvel milyen ütemben lennék képes fejlődni, így ez a poszt főleg az edzésekhez való motivációt, hozzáállást biztosítaná.
1. Fekvőtámasz
1.6 fekvőtámasz szűk kéztartással [2x12]
Cél: 2012. december 15.
Tudom, a haladó ismétlésszám 2x20, azonban ha sikerül a 2x12 ismétlés, akkor megpróbálkozok a felemás fekvőtámasszal. Itt leginkább arra kell ügyelni, hogy a törzs is egységesen emelkedjen, ill. süllyedjen a felsőtesttel, valamint hogy ne dőljünk el jobbra, vagy balra, mert lábak és a kezek szűk pozíciója miatt ez nagyobb eséllyel lehetséges, mint a hagyományos fekvőtámasz esetében.
2. Guggolás
2.8 egylábas guggolás állványról (27 cm) [2x8]
Cél: 2012. december-2013. január
Ez jelenleg egy 36 centi magasságú ágyon megy, viszont pár (1-3) ismétlés megy már a 27 centi magasságú CD állványon is. Ha összejön abból is a 8 ismétlés, keresek egy tizenvalahány centi magas ülőhelyet.
3. Húzódzkodás
3.6 húzódzkodás szűk kéztartással [2x6]
Cél: 2012. november 30.
Ebben kizárólag az az előnyöm, hogy - mivel viszonylag közel tartottam a kezeimet egymáshoz a hagyományos húzódzkodásnál - ezért nem volt túl nagy a szakadék az ötödik és a hatodik szint között, amiből korábban már csináltam is néhány ismétlést. Ezért ha sikerül a 2x6, megpróbálkozom a felemás húzódzkodással. Véleményem szerint az egy kicsit nagyobb ugrás lesz, ezért ha nem jön össze, valószínűleg rávezető gyakorlatokat fogok csinálni, pl. átdobok egy törülközőt a rúdon, aztán felemás függeszkedéshez hasonló pozícióból húznám fel magam.
4. Lábemelés
4.7 nyújtott lábemelés függeszkedésben [2x15]
Cél: 2012. december
Egyszer már próbáltam, sajnos akkor elég szar technikával kiviteleztem. Most viszont újrakezdtem, és helyesen török a haladó ismétlésszám felé, már amikor ezt csinálom, nem a földről végzett ötödik szintet.
5. Híd
5.8 falséta felfelé [2x10]
Cél: 2012. december 31.
A hidat alapból elég jónak érzem, és most egyszerre két szintet is ugrottam, ami már szintén viszonylag jól megy. Ha ebből is sikerül a 2x10 ismétlés, megpróbálok fal nélkül hátramenni hídba.
6. Fekvőtámasz kézállásban
6.3 kézenállás fal mellett [2x60 mp]
Cél: 2012. november 21.
A haladó ismétlés több lenne, azonban ha sikerül a 60 másodperc, mindenképpen jönnek majd a félig levitt fejenállásos fekvőtámaszok.
7. Futás
400 méter [00:59 mp]
Cél: 2013. közepe-vége
Ez a pont egy kicsit viccesen hangozhat, hogy 1 percen belül szeretném futni a 400 métert, mert
- amikor ezt írom, már vagy 3 hete nem is voltam futni, és az állóképességi edzéseket a focizás jelenti
- tavasszal 1:20 alatt futottam úgy, hogy majdnem hánytam utána, a világrekord pedig valahol 43 mp körül van
De szeretnék hinni benne, hogy meg tudom csinálni.
Kaja: a Leangains most már nem aktuális. Nem különösebben jött be az intervallum, se anno a Warrior Diet-tel, se most. Nem tudom, talán ez az én hibám, az én szervezetem kevésbé alkalmazkodóképes, vagy csak túl sok volt a nullkalóriás 'étel' az étrendben. Igazából elég sok olyan étkezési rendszer működőképes, amelyek néha teljesen különbözőnek is tűnhetnek, de valójában - szerintem - nem azok. Mondok néhány példát:
- Schobert Norbi Update módszerével ezrek fogytak le
- a Leangains-től és a Warrior Diet-től is leadtak emberek felesleges zsírt, és jobb lett a közérzetük
- Silye Gabriella sporttáplálkozás elveit rengeteg élsportoló alkalmazza
- a testépítők néha körzővel és vonalzóval tervezett napi 5-6 étkezése is hatékony
Én mostantól a következő elveket tervezem használni a kajálásaim során:
- enyhe, kevés reggeli, általában egy jó nagy pohár vízzel leöblítve
- az Update-rendszerben 3-as kóddal jelzett élelmiszerek maximum délután 3 óráig történő "használata", az is mértékkel
- edzés közben, és után valamilyen izotóniás ital elfogyasztása
- fehér lisztből készült pékáruk egy részének leváltása teljes kiőrlésű pékárukkal
Sajnos a kaja sose volt az erősségem, mert sosem voltam hízékony, és életem nagy részében nem nagyon érdekelt az, hogy mit eszem meg. A fentebb leírt elvekkel nem a fogyás, vagy a hízás a célom, hanem az, hogy megnézzem, így mennyivel tudok majd jobban összpontosítani az edzéseken.
Elég sokat használtam ebben a posztban a "megpróbálom" szót. Sajnos abban a szövegkörnyezetben nem jutott eszembe más, pedig Yoda mester óta tudjuk, hogy ez egy elég szar szó.
Frissítve: 2012. november 4.
Utolsó kommentek